Уапсен бизнис партнерот на пејачот Џани, полицијата кај него пронашла дрога и оружје

By

Пејачот Радиша Трајковиќ – Џани, вели дека бил изненаден од веста дека неговиот бизнис партнер, со кого го држат заедно ресторанот „Семендриа“, во Виена, бил уапсен, откако полицијата кај него пронашла пет килограми дрога и оружје.

Џани тврди дека освен што заедно држеле ресторан, тој не знаел со што сè друго тој се занимавал.

„Точно е дека држевме ресторан со семејството Барниќ. И сè уште го држиме. Многу ми е жал што сето ова се случи. Јас во моментов не сум во Србија и ме изненади ваквата вест. Тој е наш голем и драг пријател, како и неговото семејство“, изјавил Џани за медиумите.

Пејачот вели дека ништо во животот не направил погрешно и дека нема потреба за ништо да се срами или правда. Џани вели дека не се срами ни од своите пријатели и дека не сака да навлегува во тоа, кој со што се занимава во животот.

„Според нас, тоа семејство е совршено. Ние ги обожаваме, тоа се прекрасни луѓе и не постои човек во Србија, на кого не му помогнале или не го испочитувале“, вели Џани.

Во нивниот локал наводно често гостувале големи српски естрадни ѕвезди, меѓу кои и познатиот водител Огњен Амиџиќ, кој на тоа место снимал и прилог за неговата емисија „Амиџи шоу“.

Ќе ви се допадне

Website https://twistmoe.net: Watch Piano no Mori twistmoe Episode Full free anime online

Website https://animeflv.uk: Watch The Great Passage animeflv Episode 11 anime websites

AnimeTV: Project A-ko: Uncivil Wars (Dub) anime episode 2 online free at https://animetv.cc gogo anime tv kissanime

Website https://animedao.nl: Watch Yuru Yuri, animedao Episode Full animedao official site

Wakelet: https://wakelet.com/@animeflixnl

Tthtdn danang: https://tthtdn.danang.gov.vn/web/dichvuseo/home/-/blogs/animeflix?_33