Уапсен менаџерот на Јелена Карлеуша, осомничен е за продажба на кокаин

Менаџерот Новак Радин е уапсен пред два дена во Белград под сомнение дека продавал кокаин, како и затоа што во куќата во која живее незаконски чувал пиштол и муниција од различен калибар.

Кај него полицијата пронашла околу 50 грама кокаин и околу половина милион динари.

Радин ќе биде спроведен на распит во Вишото јавно обвинителство во Белград, по што ќе бидат познати повеќе детали за овој случај.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Novak Radin (@novak_radin)

Новак Радин е познат менаџер кој соработува со Јелена Карлеуша, Шако Полумента и многу други.

Scroll to Top