Уапсен учесник од „Ѕвездите на Гранд“

Учесникот на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“, пејачот Махир Петровиќ е уапсен откако со својот автомобил усмртил пешак, а потоа избегал од местото.

Полициски службеници успешно го разрешиле случајот што го извршил возачот (26) во месноста Горњи Вакуф. Возачот со својот автомобил усмртил пешак, а потоа избегал од местото на несреќата. Порталот „Аваз“ објави дека се работи за Махир Петровиќ, учесник во „Ѕвезда Гранда“.

Како што е познато, на 31.07.2023 година во полициската станица Горњи Вакуф – Ускопље била пријавена сообраќајна незгода во која загинал пешакот Ј.Б., додека возачот на патничкото моторно возило побегнал од местото на несреќата.

Scroll to Top