(Видео) Анастасија се соблече боса, па им запеа на Вељко и Богдана

By

На свадбата на Вељко и Богдана, што се одржа вчера во хотелот „Хајат“ во Белград запеа и Анастасија. Ќерката на Цеца се соблече боса и пред 500 гости ја испеа нејзината песна „Ране“. Српските медиуми пишуваат дека таа, заедно со сестрите на Богдана, била највесела на свадбата.

Освен Анастасија, уште неколку познати пејачи од мерак им запеаја на Вељко и Богдана, а меѓу нив беа и Аца Лукас, Џани и Адил.

(Галерија) Политичари, глумци, јавни личности-сите на свадба кај Цеца

Ќе ви се допадне