(Видео) Брена на Флорида славеше роденден: Забава со алигатори за фолк-ѕвездата

Фолк-пејачката Лепа Брена го прослави 61. роденден на Флорида. Таа посети фарма со алигатори и објави неколку фотографии со пријателите и семејството.

За потсетување, Брена на Флорида има куќа, а друштво ѝ правеше нејзината сестра Факета. Меѓу големиот број лајкови и коментари, роденденот ѝ честиташе и нејзината колешка Драгана Мирковиќ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa)

Scroll to Top