(Видео) Брена направи џумбуш на свадба на внукот, со „Чик погоди“ крена на нозе и сватови и гости

By

Братот на пејачката Лепа Брена, Фарук Јахиќ, го ожени својот син Един. Тој се ожени со неговата долгогодишна девојка Маја.

dobivaj vesti na viber

За свадбата целото семејство Јахиќ по долги години се собрало заедно. Фарук и Брена живеат во Белград, додека нивната сестра Фара живее во странство.

Брена на прославата се фати за микрофонот и со песната „Чик погоди“ ги крена сите гости на нозе.

Да потсетиме, освен Лепа Брена, талентот за музика го наследил и нејзиниот брат. Фарук со децении се занимава со музика. Тој свири хармоника и бил член на групата Мачак Миша.

 

Ќе ви се допадне