(ВИДЕО) Дамир Хандановиќ ја виде Андријана Лима во Будва, па изненади со коментарот за нејзиниот изглед

Српскиот композитор престојува во Црна Гора и во исто време, како и светскиот топ модел, репортерите го прашаа, дали ја сретнал, и како му изгледа.

Дамир Хандановиќ, српскиот компзитор кој веќе долго време работи на албумот на Цеца Ражнатовиќ, пред два дена се врати од Црна Гора, каде престојуваше баш во моментите кога допатува Адријана Лима.

Адријана со ќерките и Марко Јариќ се смести во луксузниот комплекс „Dukley Garden“, на чија плажа Дамир уживаше, па репортерите не можеа, а да не го прашаат дали ја сретнал.
Foto: Telegraf

„Адријана Лима е супер! (се смее). Ја видов на пролазот… Се нешто бегаше од вас новинарите …. (се смее). Јас не бегам, немам што да кријам (се смее)“, се пошегува Дамир, а тие се надоврзаа на прашањето дали бегала и од него и каде е тоа селфи со Лима.

„Не се сликавме. Би ме убила жената“. (Се смее) Не, ја видов на 200 метри… Ми се јавија 20-на од различни медиуми, „дај некои слики, дај слики“… А јас дојдов да одморам, а не да брзам кај Андријана (се смее)“, изјави Дамир.

Foto: Instagram/adrianalima

 

 

Foto: Instagram/adrianalima

 

На прашањето на репортерите, каква е светската убавица, или неговата драга е поубава, Дамир прилично изненади со одговорот:

„Може поубава… Може поубава“, прокоментира Хандановиќ.

Слушнете на следниот линк:

 

Scroll to Top