(ВИДЕО) Дечко за пример – Познатиот актер ги посети родителите, а со неговиот гест ги воодушеви сите на Инстаграм

Милан Васиќ покажа дека има баш убаво домашно воспитание:Тој е еден од најпопуларните актери на младата генерација и сјаен лик. Актерот го посети Велико Ропотово кај своите родители, а таму ги изврши домашните обврски и им помогна на своите најмили.Тој на Инстаграм објави фотка како го наводнува цвеќињата во дворот во семејната куќа, а неговиот гест ги воодушеви сите оние кои го следат на оваа социјална мрежа.

„Родителите се потрудија да вака убаво изгледа… Јас само малку припомогнувам. А и обожавам да наводенувам цвеќиња, и да ја косам тревата…

„Мирисот на искосена трева нема цена“, напиша Милан и ја објави сликата:

Актерот доби големи пофалби, дека е дечко за пример и дека има убаво домашно воспитување:

Погледнете го интервјуто кое го даде за српски Телеграф:

 

Како и апел да и се помогне на Адријана:

„Барем еден смс од ова преубаво девојче многу ќе значи… Шерувајте и помагајте кој колку може… ИТНО Е“, напиша Милан Васиќ.

 

Bar jedan sms ce ovoj prelepoj devojci mnogo znaciti…Serujte i pomozite koliko god mozete…HITNO JE

A post shared by Milan Vasic (@milan79) on

Scroll to Top