(Видео) Дел Пиеро и Модриќ ја распеаја цела кафеана во Задар

By

Во Хрватска се одржува Italia soccer camp, овој настан го отворија Златко Далиќ, Лука Модриќ и легендата на Јувентус, Алесандро дел Пиеро. Дел Пиеро на социјалните мрежи објави видео, каде што е заедно со Модриќ и ужива во хрватската музика на стихови од песната на легендарната пејачка Мери Цетиниќ. Освен славните фудбалери, распеасни беа и гостите во ресторанот.

„Само што открив нов талент“, вели некогашниот капитен на Јувентус.

Пред да ја почне сезоната, Лука Модриќ, капитенот на хрватската репрезентација, со своето семејство летува во Задар.

Ќе ви се допадне

My Girlfriend is Shobitch Episode 10

Website https://twistmoe.net: Watch Slayers: The Book of Spells (Dub) twistmoe Episode 3 anime stream

Website https://animepahe.cc: Watch Bottle Fairy (Dub) animepahe Episode 13 free anime online

AnimeFreak Watch english anime Online in HD for FREE

Flipboard: https://flipboard.com/@gogoanimelol

Bbs now: https://bbs.now.qq.com/home.php?mod=space&uid=1199206