(Видео) Двегодишно дете до совршенство го имитира настапот на евровизискиот претставник на Хрватска

Хрватскиот претставник на Евровизија, Бејби Лазања, важи за еден од фаворитите на финалето што треба да се одржи вечерва, па во Хрватска владее еуфорија и возбуда во исчекување на победа.

Во моштвото евровизиски видеа кои деновиве доаѓаат од таа држава, едно особено се издвојува.

Се работи за две и пол годишно дете кое го имитира настапот на Бејби Лазања во градинка во Сплит.

@eurovision24_7 this is the cutest video I’ve ever seen ❤️ @The Baby Lasagna Official #foryou #fyp #eurovision #croatia #babylasagna #viraltiktok ♬ originalljud – ESC 2024

Видеото му се допадна и на Бејби Лазања.

Scroll to Top