(ВИДЕО) Емина и Милица ќе ве запалат со летниот хит – Чекањето се исплати, затоа што се вистински БОМБИ

Емина Јаховиќ и Милица Тодоровиќ конечно го претставија новиот дует-хит „Лимунада“ на кого публиката чекаше нетрпеливо.

Спојката на кој долго се чекаше, Емина Јаховиќ и Милица Тодоровиќ, конечно ја претставија заедничката песна „Лимунада“, за која е направен високобуџетен спот во кој пејачката изгледа и звучи како вистинска светска ѕвезда.

Текстот и музиката за ова, како и остатокот од песната на албумот „Dalje“ на Емина Јаховиќ, ја напиша токму Емина, додека аранжманите ги работел Дарко Димитров.

Спотот е снимен во продукцијата IDJ Видеос, кој стои зад новиот албум на пејачките.

 

Премиерата на спотот Емина беше одложен за денес, затоа што на денешен ден (8 август) го роди својот прв син Јаман, на кого токму „Лимунада“ му беше омилена песна од новиот албум на мама.

Емина и Милица изгледаат како вистински светски ѕвезди, а како изгледа финалниот производ на кој вредеше толку да се чека погледнете:

Scroll to Top