(Видео) Ѓоковиќ и Додиќ растурија од пеење на свадбата кај Мајдов

By

Српскиот џудист, поранешен светски првак, Немања Мајдов, кој е роден во Сараево вчера се ожени. На семејната веселба во Сараево сепак глави ѕвзеди биле најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ и членот на претседателството на БиХ, Милорад Додиќ.

Ѓоковиќ  се појави и на свадбата на Мајдов.Младоцженецот заедно со Ѓоковиќ и Додик во добро расположение заедно испеаа две песни, „Романија“ од Халид Бешлиќ и познатата „Пукни зоро“.

Ќе ви се допадне