(Видео) Канје Вест во новиот спот на Јелена Карлеуша

Јелена Карлеуша по 10 години пауза објави нова песна и видео. Пејачката веќе подолго време го најавуваше својот нов албум наречен „Алфа“.

Карлеуша најавата на новиот албум ја направи со билборди низ Белград, а сега и официјално ја објави првата песна наречена „Карлибич“.

Новиот спот на Јелена е исполнет со бројни сцени, а таа од минута во минута ги менуваа стајлинзите и фризурите.

Во спотот се појавуваат и познати фаци – Милица Павловиќ, Девито, но и раперот Канје Вест.

 

Scroll to Top