(Видео) Карлеуша во златен фустан прослави 45. роденден: гала журка во вилата на Дедиње и две торти за пејачката

Српската пејачка Јелена Карлеуша прослави 45. роденденот во својата луксузна вила на Дедиње, каде го собрала семејството, најблиските пријатели и колегите.

Последниве денови пејачката има и за што да прослави. Покрај роденденот, таа по 10 години го објави музичкиот албум „Алфа“, а потоа најави издавање на уште еден албум, 12-ти по ред, насловен „Омега“.

Целата околина пред базенот во вилата била уредена во алфа стил, а Јелена имала дури и две торти на кои дувала свеќи.

Едната торта била во форма на планета, на чиј врв била фигура на Јелена, додека другата била подискретна, но и со фигура на нејзиниот лик од спотот за „Карлибич“.

https://www.instagram.com/p/CwFiwbnIUWs/

Сепак, најголемо внимание привлекла самата Јелена, која била облечена во долг златен, металик фустан.

Пејачката на Инстаграм објави видео од најубавите моменти од нејзиниот роденден и напиша: „Ви благодариме на сите за најубавите роденденски желби. Ова беше вистински „Алфа“ роденден. А најдобриот подарок за мене е неверојатно големиот успех на албумот „Алфа“ и морето од вашата поддршка.И сега доаѓа „Омега““.

Scroll to Top