(Видео) Лепа Брена викендов ги забавуваше битолчани

By

Балканската музичка ѕвезда Лепа Брена синоќа пееше во Битола. Таа одржа предпразничен концерт во еден од битолските локали, а публиката се забавуваше со нејзините омилени песни, „Југословенка“, „Хеј Шеки Шеки“, „Дуге ноге“ и многу други.

Пејачката го имаше последниот настап во Македонија во 2018 година во ВИП Арена. Таа одржа концерт во Скопје, по повод 35 години кариера, на кој направи вистинско шоу и промени четири стајлинзи, а во медиумите осамнаа наслови дека е Мадона за Балканци.

Пред тоа, најави концерт во Скопје во 2015 година, но истиот го откажа, поради протестите.

Ќе ви се допадне

Website https://animeheaven.pro: Watch Digimon Frontier: Island of Lost Digimon animeheaven Episode Full animeheaven dragon ball super

AnimeKisa: Stellvia anime episode 26 online free at https://animekisa.in watch anime online

KissAnime Watch anime online, English anime online HD

Watch Fairy Tail OVA (2016) Episode 3

Multichain: https://www.multichain.com/qa/user/kissanimemx

Goodreads: https://www.goodreads.com/user/show/137088216-anime-freak