(Видео) Марија Шерифовиќ е пејачиште, а Цеца е само популарна пејачка: Босанац ја навреди фолк-ѕвездата

By

Композиторот Драган Стојковиќ-Босанац уште на почетокот на новата сезона се скара со Цеца Ражнатовиќ, која од оваа година е во жирито на „Гранд“. Тој ја навреди фолк-ѕвездата и за неа рече дека не е пејачиште, туку само популарна пејачка.

Кавгата настана кога една од натпреварувачките испеа песна од Цеца, а Босанац не беше воодушевен од нејзиниот настап.

„Ако сме во иста професија, не сме сите исти. Марија Шерифовиќ е пејачиште, а Цеца е само популарна пејачка, ама и тоа е дискутабилно“, рече Босанац.

Втората емисија од новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“ ќе се прикажува в сабота, а фановите коментираат дека и без Карлеуша, шоуто ќе биде забавно.

Ќе ви се допадне

AnimeDao: Kiyo in Kyoto: From the Maiko House anime episode 8 online free at https://animedao.nl watch animes

AnimeFLV: KADO: The Right Answer anime episode 12 online free at https://animeflv.uk stream anime online

Website https://aniwatch.pro: Watch Date A Live III aniwatch Episode 12 watch anime online

4Anime: Yoshinaga-san'chi no Gargoyle Specials anime episode 5 online free at https://4anime.biz i want to eat your pancreas 4anime

Dashburst: https://dashburst.com/kissanimemx

Spreaker: https://www.spreaker.com/user/14844520