(ВИДЕО) Првиот настап на Јелена Розга бил на натпревар за аматери

By

Хрватската пејачка Јелена Розга е една од најпознатите пејачки во регионот. На 19 години ја почна својата кариера како пејачка на групата „Магазин“, откако  претходно замина Даниела Мартиновиќ. Првиот настап на Розга бил на натпревар за аматери во 1994 година во Сплит. Тогаш не била ниту популарна, ниту, пак, знаела дека Тончи Хуљиќ ќе ја ангажира. Таа тогаш ја освоила првата награда.

Ќе ви се допадне

WCOStream wcostream spongebob: Attack on Titan Season 2 (Dub) Episode 12

KissAnime kissanime your name: Watch Attack on Titan Season 3 Part 2 (Dub) Episode 1