(ВИДЕО) Рада Манојловиќ ИСКЕШИРА 150.000 ЕВРА за оваа работа!

Пејачката конечно ја оствари својата долгогодишна желба и се вдоми во Белград.Една од најпопуларните ѕвезди на „Гранд“, пејачката Рада Манојловиќ, конечно го оствари својот сон и купи стан во Белград.

Познато е дека Рада веќе со години сака да се вдоми во Белград, и желбата конечно и се исполни.

 

„Рада веќе долго време имаше во план да купи стан. Откако од Четереж стигна во Белград, промени неколку подстанарски станови, но ниту во еден досега немаше впечаток како да е во својот дом. Секогаш говореше дека домот и во Четереж, но дека би сакала да купи стан во Белград и да го уреди како што таа сака. Имаше таа и минатата година желба тоа да го направи, дури и бараше станови… Сепак, сакаше тоа да биде Црвен крст, на кој таа навикна, а потоа во меѓувреме парите ги вложуваше во кариерата, па мораше малку да штеди. Сега конечно и се оствари најголемата желба“, откри извор близок до пејачката за „Ало“.

За се што дополнително треба да купи од станот, на Рада и помогна сестра и Марија, со која неодамна се врати од Египет, и која, покрај татко и, и е најголемата поддршка.

„Рада баш сака да се биде како што замислила. Една соба веќе наменила само за гардероба, па целосно ќе ја преуреди за да би можела да ги смести сите свои работи, но и штикли, чевли и сандали. Тоа ќе изгледа одлично, а како се би било како што треба, овие денови таа брка контакти од најдобрите дизајнери и ентериери. Свесна дека во наредниот период ја чека многу работа, но поради својот дом, подготвена е на секоја жртва“, додава истиот извор.

 

Погледнете го нејзиниот најнов спот „Спиј мирно“.

 

Scroll to Top