(ВИДЕО) Се сврте и замина – Нов инцидент со Аца Лукас – Пејачот го прекина интервјуто

By
Додека жените откинаа со него на концертот во Гроцка, екипата на српски Телеграф, поразговора со популарниот фолкер, на неколку минути.Аца Лукас одржа во саботата спектакуларен концерт на стадионот во Гроцко пред, пред околу 15.000 луѓе, по што даде кратка изјава за сите случи и скокотливи теми. Или барем се обиде.Како што изјави, Аца поврза дури десет работни денови, а меѓу останатото беше и неодамна во Црна Гора, каде се дружеше со Цеца Ражнатовиќ и Ацо Пејовиќ.

dobivaj vesti na viber

„Бевме еден ден на ручек на Луштицама, едно попладне со нашите пријатели. Се зезавме, а што би правеле друг“, изјави Лукас за Телеграф, а во прашање беше Цеца со дуетот со Јелена Карлеуша – кој го прескокна.

 

Ни на другото, се чини уште попоскотливо прашање, новинарите не добија одговор, и останаа со кратки ракоави, бидејќи интервјуто за малку ќе беше прекинато.

Она што сите ги интересира е каков е сега твојот емотивен статус?

„Чао. Нема да зборувам за тоа“, изјави Лукас, кој се сврте и си замина…

 

…Но, тогаш за наша среќа, сепак се врати, па продолжи со разговорот…

Погледнете го целото интервју на следниот линк:

 

Ќе ви се допадне