(Видео) Снимка од нападот на домот на Цеца

Српските медиумите дојдоа до снимки од вчерашниот напад на куќата на фолк-пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ.

Непознати лица вчера околу 6:45 минути со два автомобила „мини купер“ и еден караван удирале во капијата на куќата на Светлана Цеца Ражнатовиќ.

Тие наизменично удирале во капијата, а потоа побегнале во правец на српската населба Автокоманда.

Инцидентот веднаш бил пријавен во полиција, а надлежните интензивно трагаат по напаѓачите.

 

Scroll to Top