(Видео) Стефан и Тара го дочекаа Ѓоковиќ во Монако

By

Седумкратниот шампион на Австралија опен, Новак Ѓоковиќ беше пречекан од неговите деца Стефан и Тара во семејниот дом во Монако.

dobivaj vesti na viber

Српскиот тенисер на социјалните мрежи сподели видео во кое тој во домот беше покриен со конфети. Стефан и Тара фрлија еден куп шарени ливчиња врз Ноле, среќни и задоволни што нивниот татко се врати дома.

„3,2,1 фала за сите конфети“, напиша Новак на Инстаграм и се заблагодари на своите спонзори за опремата и неговата сопруга Јелена за организираниот дочек.

 

View this post on Instagram

 

3…2…1…❤️🥳🎉🎊 thank you for all the confetti @lacoste 😜 @jelenadjokovicndf

A post shared by Novak Djokovic (@djokernole) on

Ќе ви се допадне