(Видео) Светлана Бојковиќ го прослави 70. роденден

By

Српската актерка Светлана Бојковиќ вчера го прослави својот 70. роденден. Таа во моментов ја снима серијата „Мамини синови“, па колегите на сетот ја изненадија со песна и со роденденска торта.

Атмосферата од прославата ја сподели актерот Андрија Милошевиќ преку видео на својот инстаграм-профил.

Ќе ви се допадне