(Видео) Цеца излезе нервозна од судницата

Пејачката Цеца Ражнатовиќ и Јелена Карлеуша денеска во присуство на судија се обиделе да се смират по мирен пат и да го избегнат судењето, но од смирувањето немаше ништо!

Обидот за медитација и смирување по мирен пат беше одржан во Првиот основен суд во Белград, но заврши неуспешно.

Цеца и Јелена околу половина час биле сами со судијата, без адвокатите, и се обиделе да се смират.

Но, набрзо потоа се создал вистински хаос, се слушало викање, па дури и еден од полицајците морал да влезе во просторијата за да ги смири пејачките.

Прва од зградата излегла Цеца, која не била расположена да дава изјави, и  во движење на прашањето од новинарите како поминала изјавила:

„Одлично“.

Видеото погледнете го на следниот линк:

 

Scroll to Top