(ВИДЕО) Цеца распали со својот хит ВО ЖИВО, а Мирослав Илиќ ја следеше на гитара

By
Популарниот двоец направи журка за паметење на еден свој настап.

Цеца Ражнатовиќ и Мирослав Илиќ важат за популарни музички ѕвезди на подрачјето на поранешна Југославија. И двајцата воодушевија со нивниот заеднички настап.

Додека Цеца го пееше својот хит „Дидуле“, Мирослав Илиќ, ни повеќе ни помалку, ја следеше на гитара.

Публиката уживаше, а како тоа изгледаше, погледнете на следната снимка:

 

 

Ќе ви се допадне

KissAnime kissanime2: The Hidden Dungeon Only I Can Enter Episode 12

WCOStream watch animes: Watch The Rising of the Shield Hero Season 2 Episode 1-Preview (https://wcostream.cc/m/PWGJ/ep-1)