(Видео) Вие копате јаглен, а тие носот, Дубиоза Колектив на протест со рударите во Сараево

By

Дубиоза Колектив им се приклучија на протестот на рударите во Сараево. Тие се собраа пред зградата на Федерацијата на Босна и Херцеговина, каде ги испејаа некои од нивните најголеми хитови. Од таму им испратија и порака до властите.

„Додека ние копаме јаглен, тие ги копаат носевите во топлите канцеларии, рударите работата, Владата краде, рударите работа, владата краде. Фадиле, еби *е и влада Федерација и лопови, лопови, лопови“, викаа тие.

На крајот сите заедно положија заклетва дека ќе останат на протестот додека не им се исполнат желбите на рударите. За потсетување, во Сарево од вчера сите рудари излегоа на протести и побараа зголемување на платите и смена на директорот.

Ќе ви се допадне

Peeping Life TV Season 1?? Episode 12

AnimeFLV: Homeroom Affairs anime episode 2 online free at https://animeflv.uk anime online

Watch Kite Liberator Episode Full

Persona 4 the Golden Animation: Thank you Mr. Accomplice (https://animepahe.cc/m/WRYy) Episode Full

AJIN: Demi-Human -Compel- Episode Full