(Видео) Златан Ибрахимовиќ среде Сардинија откачи на хитови од Цеца и Брена

By

Фудбалерот на Милан Златан Ибрахимовиќ е на одмор на Сардинија. Тој престојува во јахта која е закотвена на крајбрежјето и секоја вечер прави журки. Туристите кои случајно се нашле на истата локација каде што престојува напаѓачот на фудбалскиот клуб Милан се шокирани и збунети од гласната музика која доаѓа од јахтата во една од најскапите туристички дестинации во Европа.

dobivaj vesti na viber

На репертоарот на Ибрахимовиќ биле песни од Дарко Лазиќ, Аце Лукас, Брена и Цеца Ражнатовиќ.

Познато е дека Ибрахимовиќ е голем фан на српската пејачка Нада Топчагиќ, која на фестивалот „Сан Ремо“ инсистираше да биде придружуван од стиховите на фолк-хитот „Јутро је“.

 

Ќе ви се допадне