Владан Лукиќ бил љубовта на Цеца

By

Викендов во Белград се омажи ќерката на поранешениот фудбалер и репрезентативец на Југославија, Владан Лукиќ. Неговата ќерка Сара изразила желба на свадбата да ѝ пее Цеца.

Пред да запее, Цеца го зела микрофонот и открила детали за поранешната љубов.

„Дојдов овде преку врска, која е од пред 30 години кога Влада и јас се запознавме. Знаеше со кого треба да се забавува, со пејачка. Шега на страна, Сара сакаше јас да ѝ пеам на свадбата. Гледам дека сте убаво расположени“, рекла Цеца, која дошла во придружба на ќерка си Анастасија.

Цеца и Владан се запознале кога пејачката имала 15, а поранешниот фудбалер 18 години.

Ќе ви се допадне

Watch My Hero Academia Episode 1 at website https://gogoanime.be. See more gogoanime attack on titan

Watch The Quintessential Quintuplets 2 Episode 2 at website https://animeplanet.cc anime planet romance