Владо Калембер и „Легенде“, регионални ѕвезди на „Охрид фест“

By

Хрватскиот музичар Владо Калембер и популарната српска група „Легенде“ се дел од регионалните ѕвезди што ќе настапат на годинешниот „Охрид фест“. Новото 28. издание на фестивалот ќе се одржи на 10 и 11 септември на сцената на Долни Сарај, а оваа година ќе има само две вечери, фолк и интернационална.

Организаторот на фестивалот, Григор Копров, вели дека нема да ја прекинат традицијата, особено што фестивалот во малку поинакво издание се одржа и лани.

„Лани, и покрај неизвесноста предизвикана од пандемијата, го одржавме фестивалот, на што особено се гордееме. Продолжуваме каде што застанавме, очекуваме квалитетни песни, кои ја следат трубадурската традиција, но и многу добри поп-композиции и атрактивни гости на интернационалната вечер“, вели Копров.

Годинава, „Охрид фест“ ќе им посвети особено внимание на дебитантите што ќе ја почнат својата музичка кариера на фестивалот.

Ќе ви се допадне

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD

https://animefreak.ws animefreaks website

Website https://animekisa.in: Watch Pucca (Dub) animekisa Episode 26 anime

Watch The Chocolate Picture Panic Show Episode Full

Appsplit: http://appsplit.com/users/kissanimemx

Gitlab: https://gitlab.com/animefreakws