Во црни танга и бикини Александра Пријовиќ секси на плажа во Будва

Српската пејачка Александра Пријовиќ во црни танга – бикини ужива на црногорското крајбрежје.

Пријовиќ се пофали со природното, затегнато и цврсто тело, за кое нејзините фанови коментарираат дека одлично изгледа.

„Ау, многу е жешка“, „Изгледа убаво“, „Леле какви атрибути“, „Има најдобра позадина“, „Изгледа како божица“, „Премногу е жешка“, „Какво тело, благослови го овој Филип, каква жена има“, се дел од коментарите.

Пејачката е фотографирана во близина на Будва, каде што престојува во луксузен хотел, а жешкиот летен ден го поминува на приватна плажа каде престојува заедно со семејството.

Пријовиќ внимава и на тоа како ќе се појави на плажа па одбрала марама и капа која е тренд ова лето.

Инаку, Александра одржа спектакуларен настап во Будва во Топ Хил, а пејачката со семејството дошла во Црна Гора и ќе помине неколку дена на крајбрежјето.

Фото: Зоран Илиќ/Рингиер/ Блиц

Scroll to Top