Војаж откри како спречил девојка да се самоубие од мост во Белград

By

Српскиот пејач Михајло Веуровиќ – Војаж спречи девојка да се фрли од Бранковиот мост во Белград. За младиот музичар, јавноста сега вели дека е вистински херој, бидејќи успеал да ја спаси девојката што сакала да се самоубие. Војаж раскажа што се случувало пред да дојде полицијата и како успеал да ја разубеди девојката да не скокне.

„Целото искуство беше мачно и напнато. Мојот пријател Никола и јас заедно возевме велосипед на Бранковиот мост, одевме до градот. Видовме дека девојката ја прескокна оградата. Во моментот кога ни изгледаше дека сме доволно блиску, само скокнавме и ја фативме околу градите и горниот дел од телото. Помеѓу нас беше оградата на Бранковиот мост. Цврсто ја држевме на работ за да не се фрли“, вели тој за „Курир“.

Тој додаде дека ја смирувале, ѝ велеле дека не е сама и дека тие ѝ се пријатели што сакаат да и помогнат.

„Ние зборувавме со неа, многу зборувавме. Ја смирувавме и ѝ рековме дека може да зборува со нас, за тоа низ што поминува ако е потребно и цела вечер и цел ден, а ние нема да одиме никаде. Ѝ кажавме дека во нас може да види сојузник и приајтел и дека низ што и да поминува не е сама. Така ја држевме некое време. Не сакам сега да откривам сѐ, тоа е сепак нејзин приватен живот и приватна работа, тоа сега не е ни важно. Во следниот момент дојде уште еден човек, потоа таа почна малку да попушта и сфативме дека тоа е тоа. Сите тројца ја зграбивме и ја префрливме преку оградата на безбедно. Моравме да ја држиме додека да дојде полицијата и Брзата помош“, рекол Војаж.

Српските медиуми пишуваат дека е потребна голема храброст, но и смиреност кога некој ќе се најде во ситуацијата во која бил музичарот.

„Тоа што Војаж го направи е за пофалба, без размислување да го ризикува својот живот за некој друг. Ретки се таквите луѓе“, пишуваат тие.

Ќе ви се допадне

Website https://animeheaven.pro: Watch Red Garden: Dead Girls animeheaven Episode Full attack on titan anime heaven

Makaryuudo Demon Hunter (https://wcostream.cc/m/Ekwk) Episode Full

Watch anime online for free at TwistMoe watch anime online

Website https://animekisa.in: Watch Dorei-ku The Animation animekisa Episode 12 anime sites

Visual: https://visual.ly/users/gogoanimeentity/portfolio

Divephotoguide: http://www.divephotoguide.com/user/gogoanimelol