Војна на Инстаграм – Го нападнаа Аца Лукас поради оваа фотка со Бранислава

By

Иако претходно не беше склон на редовно „закачување“ на фотки на социјалните мрежи, вака во врската со Бранислава Пашајлија, Аца Лукас прилично ја промени оваа навика.

Foto: Instagram/braniiislava

Така во текот на вчерашниот ден, сподели нивна заедничка слика, по што следеа лавина на коментари на сметка на неговата нова врска и избор на девојка.

И додека многумина го поддржуваа, имаше и голем број на оние кои, изборот на Аца никако не им се допадна. па почнаа да пишуваат прилично жестоки и непримерни коментари.

Еден од нив беше прилично навредлив за Лукас.

„Не е момчиќ, туку новчиќ“, напиша еден од обожавателите.

Ќе ви се допадне

Watch Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu: Shin Henshuu-ban Episode 12 (https://crunchyrollfree.com/m/VEGz/ep-12) at Crunchyroll free account crunchyroll

The Promised Neverland (Dub) Episode 12 at website https://animeflix.nl animeflix one punch man