Вторпат запален автомобилот на Сораја

By

Српската старлета Сораја Вучелиќ остана без своето „масерати“ вредно 80.000 евра кога момче истури „молотов коктел“ врз него.

Ова е вторпат да ѝ го запалат автомобилот. Во 2015 година во центарот на Подгорица маскирани мажи ѝ го запалија џипот, а сега тоа се случи во филмскиот град.

Според информациите од полицијата, непознато момче излегло од својот автомобил и фрлило „молотов коктел“ врз автомобилот на Сораја по што избегало во непознат правец. Нанесена е голема материјална штета, но, за среќа, старлетата не е повредена бидејќи во тоа време била во козметички салон.

Ќе ви се допадне

WCOStream watch anime: Watch How Not to Summon a Demon Lord Ω Episode 1

AnimeFreak kiss anime freak: Watch Kimetsu no Yaiba Movie: Mugen Ressha-hen Episode Preview (https://animefreak.ws/m/01mp/ep-1)