Жељко Јоксимовиќ на 3 август во Охрид

By

Една од најголемите ѕвезди во регионот, пејачот и кантавтор Жељко Јоксимовиќ ова лето доаѓа во Охрид, кога на 3-ти август ќе одржи концерт на “Билјанини Извори”.

“Ја обожувам македонската публика, едвај чекам да настапам во прекрасниот Охрид. Неверојатно е чувството да настапиш пред десет илјади публика која во еден глас ги пее сите твои песни, дефинитивно ќе биде една незаборавна ноќ! Затоа ќе ги поканам сите да се придружат и ќе им ветам дружба и забава која не била приредена подолго врем“,  вели Јокимовиќ.

Организатори се „Прагма Продукција“.  Билетите ќе бидат пуштени во продажба од 27.06.2019 (четврток) и истите ќе може да се набават преку продажната мрежа на “Купи Карти За Се” низ цела Македонија, во Југотон и цвеќара “Розе” – Веро 2.

 

Ќе ви се допадне

Website https://animeheaven.pro: Watch Dracula: Sovereign of the Damned (Dub) animeheaven Episode Full black clover anime heaven

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD

Website https://animeflix.nl: Watch Lupin III: Crisis in Tokyo (Dub) animeflix Episode Full animeflix mha

AnimeTV Watch anime online, English anime online HD

Gogoanimelol tumblr: https://gogoanimelol.tumblr.com/

Myanimelist: https://myanimelist.net/profile/gogoanimebe