Ѕвездата на серијата „Убијците на мојот татко“ се породи на Велигден

By

Актерката Нина Јанковиќ (33), ѕвездата на српската хит-серија „Убијците на мојот татко“ се породи на Велигден. Таа роди ќерка, која ќе се вика Иванка, пренесуваат српските медиуми и пишуваат дека името што родителите го избрале е библиско, а значи „Бог е милостив“.

Ова е второ дете за Нина и на нејзиниот сопруг, Матија Дишиќ. Тие веќе имаат син, Вукашин, кој има три години.

Ќе ви се допадне

4Anime 4anime death parade: Watch Attack on Titan Season 2 Episode 5

GoGoAnime gogoanime tv kissanime: Watch Re:ZERO -Starting Life in Another World- Episode 25 (https://gogoanime.be/m/EGo/ep-25)