НАШИ ФАЦИ

Победникот од „Никад није касно“ Бобан Цаневски ја објави најновата песна на српски јазик

Победникот на музичкото шоу „Никад није касно“, Бобан Цаневски ја промовираше најнова песна на српски јазик. Песната се вика „Удри бригу на весеље“. Музиката е …

Победникот од „Никад није касно“ Бобан Цаневски ја објави најновата песна на српски јазик Прочитај повеќе »

Тирамису, пармезан и пица не потекнуваат од Италија, тврди италијански академик

Италијанскиот академик Алберто Гранди предизвика гнев кај Италијанците кога изјави дека некои од симболите на италијанската кујна не се италијански, туку американски изум. Гранди, професор …

Тирамису, пармезан и пица не потекнуваат од Италија, тврди италијански академик Прочитај повеќе »

Малолетнци го натепале синот на Пеце Суперхикс додека играл баскет во Капиштец: исшамаран и исклоцан без никаква причина

Малолетниот син на Петар Младеновски попознат како Пеце од Суперхикс бил нападнат во населба Капиштец додека играл кошарка од 4 непознати малолетни лица кои биле …

Малолетнци го натепале синот на Пеце Суперхикс додека играл баскет во Капиштец: исшамаран и исклоцан без никаква причина Прочитај повеќе »

(Видео) Гавазова меша како Бразилка на плажа во Австралија

Фолк-пејачката Сузана Гавазова се соблече и заигра на познатата плажа „Волонгонг“ во Австралија. Пејачката облечена во костим за капење танцува додека снима видео за на …

(Видео) Гавазова меша како Бразилка на плажа во Австралија Прочитај повеќе »

Црвениот фустан е симбол на детската крв пролеана во Ваташа: Андријана Јаневска за беспрекорната изведба на „Бубамара“

На манифестација „Златна бубамара на популарноста“, настапот на Андријана Јаневска и рецитирањето на Игор Џамбазов не остави никој рамнодушен. Еден од најдобрите македонски вокали ја …

Црвениот фустан е симбол на детската крв пролеана во Ваташа: Андријана Јаневска за беспрекорната изведба на „Бубамара“ Прочитај повеќе »

(Фото) Татјана Стојановска му пркоси на стареењето, објави фотки стари 20 години

Познатата телевизиска презентерката Татјана Стојановска сподели неколку ретро фотографии од времето кога беше дел од МРТВ, каде ја почна и својата ТВ кариера. По објавата на фотките стари 20 многумина на социјалните …

(Фото) Татјана Стојановска му пркоси на стареењето, објави фотки стари 20 години Прочитај повеќе »

Сања и Ивана, најдобри другарки и бизнис партнерки: Кога ќе ни здодее сè, одиме на одмор без мажи

Актерките Сања Арсовска и Ивана Павлаковиќ за најмладата публика веројатно секогаш ќе бидат Лина и Марија, ликовите од познатата детска серија „Пет плус фамилија“. Да се биде …

Сања и Ивана, најдобри другарки и бизнис партнерки: Кога ќе ни здодее сè, одиме на одмор без мажи Прочитај повеќе »

(Видео) „Ми заплакало селото Ваташа“, емотивната изведба на Игор и Андријана ја расплака публиката на „Бубамара“

Вчера се емитуваше овогодишното издание на „Златна бубамара на популарноста“. Низа награди, многу настапи, шеги, смеа. Но, овој пат публиката не остана рамнодушна на настапот на …

(Видео) „Ми заплакало селото Ваташа“, емотивната изведба на Игор и Андријана ја расплака публиката на „Бубамара“ Прочитај повеќе »

Виолета Томовска, Ристо Самарџиев, Пеце “Суперхикс” ќе пеат во чест на Јонче Христовски

Камерниот оркестар на Битола на 4. април во Битола во Центарот за култура и на 5. април во Скопје во МОБ ќе оддржи концерт посветен …

Виолета Томовска, Ристо Самарџиев, Пеце “Суперхикс” ќе пеат во чест на Јонче Христовски Прочитај повеќе »

Владата не му дозволи на Илон Маск да ја крсти ќерката Прашалник

Светскиот милијардер Илон Маск и неговата бивша партнерка, канадската пејачка Клер Елис Бучер рекоа дека владата не им дозволила да ја крстат ќерката како што …

Владата не му дозволи на Илон Маск да ја крсти ќерката Прашалник Прочитај повеќе »

Ти си мојата гордост и љубов: Синот на Перо Антиќ славеше роденден

Најмалиот син на Перо Антиќ, Павел го прослави седмиот роденден. Поранешниот кошаркар објави неколку заеднички фотографии од дружбите со него. „Среќен роденден Петар. Ти си …

Ти си мојата гордост и љубов: Синот на Перо Антиќ славеше роденден Прочитај повеќе »

Добив комплименти дека сум убава трудница: бремената Антониа Гиговска во секси комбинезон на модна ревија

Поп-пејачката Антониа Гиговска дојде на модната ревија на дизајнерката Ива Спасовска. Носеше долг и елегантен, црн комбинезон, со раквици и сребрен и светкав накит. „Епа …

Добив комплименти дека сум убава трудница: бремената Антониа Гиговска во секси комбинезон на модна ревија Прочитај повеќе »

Македонскиот скијач Виктор Петков освои сребро на меѓународен натпревар во Србија

Mакедонскиот скијач, Виктор Петков освои второ место во дисциплината велеслалом и четврто и петто место во двете слалом трки  на Државното првенство на Србија. 23 …

Македонскиот скијач Виктор Петков освои сребро на меѓународен натпревар во Србија Прочитај повеќе »

Бети Котовчевска која се капе во студени води постигна нов личен рекорд во Лапонија

Македонката Бети Котовчевска (27) е една од ретките кај нас кој го практикуваат методот на холандскиот екстремен спортист Вим Хоф, метод кој има три компоненти: …

Бети Котовчевска која се капе во студени води постигна нов личен рекорд во Лапонија Прочитај повеќе »

Димитар Атанасовски: Нека стои сликава за да се потсетам секогаш кога ќе сакам да изедам пола маса

Водителот Димитар Атанасовски кој веќе се жалеше дека има проблем со килограмите, се соблече за да покаже колку ослабел. Рече дека за една година успеал …

Димитар Атанасовски: Нека стои сликава за да се потсетам секогаш кога ќе сакам да изедам пола маса Прочитај повеќе »

Тамара во болница со ќерката: не стигна да им се израдува на убавите пораки за новата песна

Поп-пејачката Тамара Тодевска ја промовираше својата најнова песна „Нијагара“, која ја испеа на српски. Но и покрај честитките за новата песна, малкумина знаеле дека поп-пејачката …

Тамара во болница со ќерката: не стигна да им се израдува на убавите пораки за новата песна Прочитај повеќе »

(Видео) Ивона Јо сака да сними дует со Влатко Лозаноски: би била одлична балада

Пејачката Ивона Јо одговараше на прашања на нејзините следбеници на Инстаграм. На прашањето дали би прифатила дует со Влатко Лозаноски, Ивона даде потврден одговор, додека …

(Видео) Ивона Јо сака да сними дует со Влатко Лозаноски: би била одлична балада Прочитај повеќе »

Миа Костова за еден ден собра 14.000 евра за лекување на момче од Скопје: дечки поместивме граници

Познатата инфлуенсерка Миа Костова за еден ден собра 14.000 евра за лекување на момче од скопски Центар. „Дечки, поместивме граници со желба за Никола да …

Миа Костова за еден ден собра 14.000 евра за лекување на момче од Скопје: дечки поместивме граници Прочитај повеќе »

(Видео) Тамара промовира нова песна и спот : „Нијагара“ е за сите кои се чувствувале ранливо

Поп-пејачката Тамара Тодевска ја промовираше својата најнова песна „Нијагара“, која ја испеа на српски. Музиката и текстот се на Лазар Цветковски и Тамара, која првпат …

(Видео) Тамара промовира нова песна и спот : „Нијагара“ е за сите кои се чувствувале ранливо Прочитај повеќе »