ТOП

Дружење и дегустација на храна: утре во Паркот на Франкофонијата ќе се одржи манифестацијата „Нож и виљушка на Европска чинија“

Во организација на Општина Центар утре, на 31 мај во Паркот на Франкофонијата во периодот од 17 до 19 часот ќе се одржи манифестацијата „Нож …

Дружење и дегустација на храна: утре во Паркот на Франкофонијата ќе се одржи манифестацијата „Нож и виљушка на Европска чинија“ Прочитај повеќе »

Мажите родени во овие три знаци слепо им веруваат на жените

Некои мажи спаѓаат лесно под влијание на женската привлечност. Но, можеби тие не се сами за да бидат виновни за тоа – виновник може да …

Мажите родени во овие три знаци слепо им веруваат на жените Прочитај повеќе »

Три хороскопски знаци кои победуваат во секоја расправија

Расправиите може да бараат многу, но некои луѓе имаат тајна супермоќ да извлечат победа речиси секој пат кога ќе се најдат во вербален дуел. Ако …

Три хороскопски знаци кои победуваат во секоја расправија Прочитај повеќе »

Објавен портретот на принцезата Кејт, фановите ужасени: „Дали е ова шега?“

Кралот Чарлс објави нов портрет, а сега портретот на Кејт Мидлтон се појави на насловната страница на магазинот „Татлер“ за да „ѝ оддаде почит на …

Објавен портретот на принцезата Кејт, фановите ужасени: „Дали е ова шега?“ Прочитај повеќе »

(Видео) Новинар ја праша Џеј Ло дали се разведува од Афлек, многумина ја фалат реакцијата на нејзиниот колега

Актерката и продуцентка Џенифер Лопез беше во Мексико Сити за да го промовира својот нов филм на „Нетфликс атлас“. Новинар реши пред сите да ја …

(Видео) Новинар ја праша Џеј Ло дали се разведува од Афлек, многумина ја фалат реакцијата на нејзиниот колега Прочитај повеќе »

(Видео) Сцена на Канскиот фестивал за која сите зборуваат

Американската пејачка и актерка Кели Роланд дефинитивно знае како да ги привлече погледите кон себе. На црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал се скарала со …

(Видео) Сцена на Канскиот фестивал за која сите зборуваат Прочитај повеќе »

Џејсон Момоа има нова девојка, тој е во врска со 12 години помлада актерка

Момоа, еден од најпосакуваните холивудски актери, повторно се бакнува. 44-годишниот актер ја потврди новата романса со објава на Инстаграм. Момоа ја посети Јапонија со пријателите, …

Џејсон Момоа има нова девојка, тој е во врска со 12 години помлада актерка Прочитај повеќе »

Сопругата на Џорџ Клуни одговорна за барањето да се уапси премиерот на Израел

Адвокатката за човекови права, Амал Клуни, беше специјален советник во истрагата на Меѓународниот кривичен суд (МКС) кој бараше издавање налози за апсење на израелскиот премиер …

Сопругата на Џорџ Клуни одговорна за барањето да се уапси премиерот на Израел Прочитај повеќе »

Џенифер Лопез и Бен Афлек фотографирани заедно среде гласините за развод

Бен Афлек и Џенифер Лопез првпат видени заедно откако се шпекулираше дека се разведуваат. Парот не е виден во јавноста повеќе од еден месец, а …

Џенифер Лопез и Бен Афлек фотографирани заедно среде гласините за развод Прочитај повеќе »

За здраво срце јадете риба, јајца и пилешко, а помалку пржена храна

Како што нашата мускулна маса се намалува со возраста, потребата за протеини се зголемува, сепак, важно е да внимавате како го зголемувате внесот на протеини, …

За здраво срце јадете риба, јајца и пилешко, а помалку пржена храна Прочитај повеќе »

Џеј Ло фотографирана за прв пат по гласините за развод, еден детаљ привлече внимание

По неодамнешните гласини дека Џенифер Лопез и Бен Афлек се разведуваат, 54-годишната актерка беше фатена при пристигнувањето во студио за танц во Лос Анџелес. Еден …

Џеј Ло фотографирана за прв пат по гласините за развод, еден детаљ привлече внимание Прочитај повеќе »

(Видео) Комични реакции на првиот официјален портрет на Чарлс како крал: „Се исплаши од себе“

Кралот Чарлс Трети одбележа уште еден јубилеј во своето владеење и оваа недела го откри својот прв официјален портрет по неговото крунисување минатата година, што …

(Видео) Комични реакции на првиот официјален портрет на Чарлс како крал: „Се исплаши од себе“ Прочитај повеќе »

(Видео) На евровизискиот победник му се скрши трофејот

Швајцарија е победник на Евровизија 2024 година. Немо го освои трофејот на престижниот музички натпревар со песната „The code“. Многумина се прашуваат колку заработува победникот …

(Видео) На евровизискиот победник му се скрши трофејот Прочитај повеќе »

Вардан Toзија – најдобар режисер на фестивал во Јужна Америка

Македонскиот режисер Вардан Тозија ја освои главната награда за Најдобра режија во интернационална конкуренција на најголемиот жанровски филмски фестивал во Јужна Америка, Fantaspoa. Fantaspoa, чие …

Вардан Toзија – најдобар режисер на фестивал во Јужна Америка Прочитај повеќе »

(Видео) Финецот излезе од јајце со гол задник на Евровизија

Финецот Windows95Man на сцената  на „Евровизија“ излезе од јајце и трчаше наоколу со гол задник. На себе носеше само танга во боја на кожа. Во …

(Видео) Финецот излезе од јајце со гол задник на Евровизија Прочитај повеќе »

Награда за „Бизнисот на задоволството“ на фестивалот во САД што ги откри Спилберг и Џорџ Лукас

Долгометражниот филм „Бизнисот на задоволството“ на Гоце Цветaновски е добитник на наградата „Сребрено реми“ на „Хјустон интернешнал филм фестивал“ (WorldFest-Houston International Film Festival) во САД. …

Награда за „Бизнисот на задоволството“ на фестивалот во САД што ги откри Спилберг и Џорџ Лукас Прочитај повеќе »

Scroll to Top