ТOП

Џејсон Момоа има нова девојка, тој е во врска со 12 години помлада актерка

Момоа, еден од најпосакуваните холивудски актери, повторно се бакнува. 44-годишниот актер ја потврди новата романса со објава на Инстаграм. Момоа ја посети Јапонија со пријателите, …

Џејсон Момоа има нова девојка, тој е во врска со 12 години помлада актерка Прочитај повеќе »

Сопругата на Џорџ Клуни одговорна за барањето да се уапси премиерот на Израел

Адвокатката за човекови права, Амал Клуни, беше специјален советник во истрагата на Меѓународниот кривичен суд (МКС) кој бараше издавање налози за апсење на израелскиот премиер …

Сопругата на Џорџ Клуни одговорна за барањето да се уапси премиерот на Израел Прочитај повеќе »

Џенифер Лопез и Бен Афлек фотографирани заедно среде гласините за развод

Бен Афлек и Џенифер Лопез првпат видени заедно откако се шпекулираше дека се разведуваат. Парот не е виден во јавноста повеќе од еден месец, а …

Џенифер Лопез и Бен Афлек фотографирани заедно среде гласините за развод Прочитај повеќе »

За здраво срце јадете риба, јајца и пилешко, а помалку пржена храна

Како што нашата мускулна маса се намалува со возраста, потребата за протеини се зголемува, сепак, важно е да внимавате како го зголемувате внесот на протеини, …

За здраво срце јадете риба, јајца и пилешко, а помалку пржена храна Прочитај повеќе »

Џеј Ло фотографирана за прв пат по гласините за развод, еден детаљ привлече внимание

По неодамнешните гласини дека Џенифер Лопез и Бен Афлек се разведуваат, 54-годишната актерка беше фатена при пристигнувањето во студио за танц во Лос Анџелес. Еден …

Џеј Ло фотографирана за прв пат по гласините за развод, еден детаљ привлече внимание Прочитај повеќе »

(Видео) Комични реакции на првиот официјален портрет на Чарлс како крал: „Се исплаши од себе“

Кралот Чарлс Трети одбележа уште еден јубилеј во своето владеење и оваа недела го откри својот прв официјален портрет по неговото крунисување минатата година, што …

(Видео) Комични реакции на првиот официјален портрет на Чарлс како крал: „Се исплаши од себе“ Прочитај повеќе »

(Видео) На евровизискиот победник му се скрши трофејот

Швајцарија е победник на Евровизија 2024 година. Немо го освои трофејот на престижниот музички натпревар со песната „The code“. Многумина се прашуваат колку заработува победникот …

(Видео) На евровизискиот победник му се скрши трофејот Прочитај повеќе »

Вардан Toзија – најдобар режисер на фестивал во Јужна Америка

Македонскиот режисер Вардан Тозија ја освои главната награда за Најдобра режија во интернационална конкуренција на најголемиот жанровски филмски фестивал во Јужна Америка, Fantaspoa. Fantaspoa, чие …

Вардан Toзија – најдобар режисер на фестивал во Јужна Америка Прочитај повеќе »

(Видео) Финецот излезе од јајце со гол задник на Евровизија

Финецот Windows95Man на сцената  на „Евровизија“ излезе од јајце и трчаше наоколу со гол задник. На себе носеше само танга во боја на кожа. Во …

(Видео) Финецот излезе од јајце со гол задник на Евровизија Прочитај повеќе »

Награда за „Бизнисот на задоволството“ на фестивалот во САД што ги откри Спилберг и Џорџ Лукас

Долгометражниот филм „Бизнисот на задоволството“ на Гоце Цветaновски е добитник на наградата „Сребрено реми“ на „Хјустон интернешнал филм фестивал“ (WorldFest-Houston International Film Festival) во САД. …

Награда за „Бизнисот на задоволството“ на фестивалот во САД што ги откри Спилберг и Џорџ Лукас Прочитај повеќе »

Никола Роквиќ Велигден го помина во Македонија, се огласи на 14. ден од подвигот

Српскиот пејач Никола Роквиќ веќе 14 дена патува пеш до Грција. Крајната дестинација на пејачот е манастирот Нектариј Егински, каде пејачот ќе се поклони и …

Никола Роквиќ Велигден го помина во Македонија, се огласи на 14. ден од подвигот Прочитај повеќе »

Марко Новески објави прва фотка со близначињата: „Мојата дупла среќичка“

Водителот Марко Новески на својот Инстаграм профил објави прва фотографија со новородените близначиња Веда и Вања. Новески,  на 23 април 2024 откри дека заедно со …

Марко Новески објави прва фотка со близначињата: „Мојата дупла среќичка“ Прочитај повеќе »

Одбележување на Денот на италијанскиот дизајн во Чифте амам

Амбасадата на Италија во Скопје и ИТА Скопје во соработка со Националната галерија организираат настан по повод Денот на италијанскиот дизајн во Чифте амам. Во рамките …

Одбележување на Денот на италијанскиот дизајн во Чифте амам Прочитај повеќе »

Емили Ратајковски го привлече вниманието со фустан кој повеќе открива отколку што крие

Емили Ратајковски присуствуваше на настанот The King’s Trust Global Gala што се одржа во Casa Cipriani во Њујорк, каде што ги привлече погледите со храбар …

Емили Ратајковски го привлече вниманието со фустан кој повеќе открива отколку што крие Прочитај повеќе »

Најлесен природен начин за боење јајца со помош на чај

Сварете ги јајцата на вообичаен начин. Посебно во сад истурете 100 грама чај од хибискус и прелијте го со литар топла вода. Додадете една лажица …

Најлесен природен начин за боење јајца со помош на чај Прочитај повеќе »

Се верува дека златните јајца носат пари во домот: за бојадисување потребна е само една состојка од кујната

Украсувањето јајца за Велигден ги поместува границите на креативноста од година во година. Според традицијата, црвената боја симболизира радост, а се останато е прашање на …

Се верува дека златните јајца носат пари во домот: за бојадисување потребна е само една состојка од кујната Прочитај повеќе »

Семејство во САД по грешка си ја испратило мачката на пат во кутија со чизми

Американско семејство повторно се обединило со својата мачка, која случајно била испратена во Калифорнија, по пошта стотици километри од домот, во пакет со чизми, пишува …

Семејство во САД по грешка си ја испратило мачката на пат во кутија со чизми Прочитај повеќе »

Scroll to Top