ЗДРАВИ НАВИКИ

Знаци кои ја издаваат жената дека немала секс подолго време

Недостигот од секс во никој случај не е добар и за жените и за мажите и влијае на многу работи. Овие знаци укажуваат дека жената …

Знаци кои ја издаваат жената дека немала секс подолго време Прочитај повеќе »

Нема леб во продавниците, еве рецепт како да си направите дома

Состојки: 450 г брашно, 1 сув квасец и 300 мл млака вода Брашното ставете го во подлабок сад за месење, во него направете дупче каде …

Нема леб во продавниците, еве рецепт како да си направите дома Прочитај повеќе »

Во село во Грузија сите живеат до 100 години, тајната била во чаша јогурт на ден

Само една чаша јогурт на ден е доволна за да бидеме здрави и полни со енергија. Според испитувањата, во село во Грузија сите жители имаат …

Во село во Грузија сите живеат до 100 години, тајната била во чаша јогурт на ден Прочитај повеќе »

(Видео) Јога вежби против вкочанети рамена и болки во вратот

Мускулите на вратот трпат голем притисок затоа што ја носат тежината на главата, па рамената се склони кон воспаление и вкочанетост. Неправилното држење, стресот и …

(Видео) Јога вежби против вкочанети рамена и болки во вратот Прочитај повеќе »

Трет пациент во светот успешно излекуван од ХИВ

Научниците направија трансплантација на матични клетки и со тоа успешно излекуваа пациент со ХИВ-инфекција. Мажот, наречен „пациентот од Диселдорф“ успешно е излекуван по ризичната трансплантација на …

Трет пациент во светот успешно излекуван од ХИВ Прочитај повеќе »

Домашен намаз од зелени маслинки

Потребни состојки: две шолји зелени маслинки три филети инчуни половина шолја ореви половина шолја босилек половина шолја магдонос четвртина шолја капар чешне лук половина чаша …

Домашен намаз од зелени маслинки Прочитај повеќе »