Црвена јабука и Жаре Бербер на „Самун ем татлија“

By

Од 12 до 14 октомври во Радовиш ќе се одржи традиционалната манифестација „Самун ем татлија“. Настанот ќе почне во петок (12 октомври) во 17 часот со промоција на најголемиот самун (5 метри) и најголемата татлија (2 метри). Во сабота (13 октомври) во 13 часот ќе се одржи натпревар во брзо јадење самун. На тридневната манифестација ќе настапат бројни музичари, меѓу кои и Црвена јабука, Куку леле, Жаре Бербер, Тропико бенд, Кристина Арнаудова, Александар Тарабунов, Синтезис и други.  Тридневниот фестивал „Самун ем татлија“ ќе се одржува на паркингот „Орел“.

Ќе ви се допадне

Website https://kissanime.mx: Watch Sergeant Frog Movie kissanime Episode Full kissanime news

Watch anime online for free at 4Anime 4anime a silent voice

https://animeflv.uk anime stream

Animepahe: King From Now On! (Dub) anime episode 78 online free at https://animepahe.cc anime sites

Nhattao: https://nhattao.com/members/animefreak.2879667/

Topsitenet: https://topsitenet.com/profile/animeflixnl/607089/