Четирите ќерки на Брајант биле во хеликоптерот, тврди „Еј-би-си“

By

По веста за смртта на НБА легендата Коби Брајант, американската станица „Еј-би-си“ објави дека во хеликоптерот што падна во предградието на Лос Анџелес, биле и неговите четири ќерки, како и неговиот поранешен соиграч Рик Фокс.

Според извештајот на телевизијата во хеликоптерот биле ќерките Џана, Наталија, Бјанка и новороденото бебе Капри. Ова уште не е потврдено од другите американски медиуми, ни од сигурни извори. Затоа објавата на „Еј-би-си“ за смртта и на децата на Брајант предизвика револт на социјалните мрежи. Многумина коментираа дека се надеваат дека информацијата на „Еј-би-си“ е неточна.

https://twitter.com/WPLGLocal10/status/1221525932650844161?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1221525932650844161&ref_url=https%3A%2F%2Ftopsport.mk%2Fkosarka%2Fej-bi-si-chetirite-kjerki-na-brajant-bile-vo-helikopterot-video%2F

(Фото) Први фотографии од местото на несреќата во која загина Коби Брајант

Ќе ви се допадне