(Фото) Со влакнести пазуви Емили Ратајковски во доддршка на жените

By

Манекенката Емили Ратајковски, која многумина ја сметаат за најпривлечната жена на светот, објави фотографија на која позира со неизбричени пазуви. Фотографија ја направила за магазинот „Harper’s Bazaar“ за кој зборувала за феминизмот и правата на жените да изгледаат и да се однесуваат како што сакаат.

„Дајте им прилика на жените да бидат она што сакаат. Напишав есеј за „Harper’s Bazaar“ за важноста жените да имаат право на избор, од тоа што ќе облечат до тоа дали ќе се бричат или не, без разлика на било кои влијанија кои го обликувале начинот на кои тие се претставуваат себеси. Правете што сакате, доста е од предрасуди”, напишала Ратајковски.

 

 

 

 

Ќе ви се допадне