(Галерија) Мерил Стрип го покажа домот во Њујорк

By

Холивудската ѕвезда Мерило Стрип го продава луксузниот стан во Њујорк. Овој стан е сместен на најгорниот кат во зграда на Менхетн и има поглед кон Статуата на слободата. Стрип го купила во 2006 година за нешто повеќе од 10 милиони долари, а денес неговата вредност се проценува на 24 милиони долари.

dobivaj vesti na viber

Станот има 129 метри квадратни, четири спални соби и секоја просторија има директен излез на пространата тераса.

Благодарение на високите прозорци, ентериерот е исполнет со природна, дневна светлина, што ја надополнува топлата домашна атмосфера.

Ќе ви се допадне