Коби Брајант ќе остане без Оскар

By

Кошаркарската легенда Коби Брајант може да остане без Оскарот што го освои пред две недели оти во 2003 година бил обвинет за силување. Академијата за кинематографски науки и уметности покрена петиција со која бара да му се одземе Оскарот. Петицијата веќе има преку 16 илјади потписи.

dobivaj vesti na viber

„Оскарите не треба да им се даваат на сексуални и друг вид насилници. Не може Вуди Ален и Џејмс Франко да бидат лишени од награда, а Коби Брајант не“, коментираат креаторите на петицијата.

Дали Коби ќе го задржи Оскарот ќе се знае наскоро.

Ќе ви се допадне

sunwin

sunwin

tải sunwin

sunwin tải sunwin sunwin tài xỉu

sunwin tài xỉu tải sunwin apk sunwin