На Лејди Гага ѝ ги украдоа кучињата, пејачката нуди 500.000 долари за да ги најде

By

Две непознати лица ги украле кучињата на Лејди Гага откако го нападнале Рајан Фишер, човекот што ги чува додека е таа во Италија. Напаѓачите испукале четири куршуми во неговите гради и ги украле кучињата.

Кога пристигнала полицијата тој бил свесен, но едвај дишел, па бил пренесен во болница во критична состојба.

Според ТМЗ, Фишер ги шетал кучињата на Лејди Гага затоа што таа моментално е во Италија каде што снима филм. Неименуван извор изјавил дека пејачката е многу вознемирена и дека нуди половина милион долари за киднаперите да ги вратат нејзините миленици. Едно куче успеало избега, а две биле украдени.

Полицијата ги опиша напаѓачите како двајца Афроамериканци во бел автомобил БМВ. Медиумите во Америка пишуваат дека украдените кучиња биле француски булдози и дека е можно луѓето што ги украле да имаат намера да ги препродадат.

Ќе ви се допадне

WCOStream dubbed anime: Kuroko's Basketball 2 (https://wcostream.cc/m/KxV) Episode 25

KissAnime watch anime free: High School DxD Episode 12