Бритни Спирс рекламира за „Кензо“, обожавателите незадоволни

By

Бритни Спирс е новото заштитно лице на брендот „Кензо“, а фотографиите се појавија на официјалните профили на социјалните мрежи на познатата модна куќа.

dobivaj vesti na viber

Меѓутоа, првите реакции на фотографиите не биле претерано позитивни. Имено, обожавателите на пејачката се пожалиле дека таа е премногу фотошопирана и дека одвај ја препознаваат. „Воопшто не изгледа како Бритни“, „Не ја ни препознав“, „На фотографиите изгледа како Џесика Симпсон“, „Што ѝ направиле на лицето?“ и „Ова не е Бритни!“, се само дел од коментарите од страна на обожавателите.

Фотографиите ги снимил легендарниот фотограф Питер Линдберг.

Ќе ви се допадне