Актерот Јоан Грифид ја обвини бившата за клевета затоа што објавила дека ги злоставувал децата

Актерот Јоан Грифид ја обвини бившата сопруга Алис Еванс за клевета, кога го обвинила на социјалните мрежи дека ги злоставувал нивните деца. Грифид рече дека ја користела и ќерка им Ела за да го намести.

Тој исто откри и дека Алиса го навредувала пред Ела ѝ дека во една прилика му го покажала и задникот кога дошол да ги земе децата.

Неодамна, Ела го обвини татко ѝ и неговата девојка, австралиската актерка Бјанка за злоставување. Рече дека Бјанка ѝ ја треснала вратата од глава по една нивна жестока расправија додека се обидувала да побегне од дома. Тоа и оставило модрици. Брзо потоа Алис побарала забрана за приближување за Грифид и Бјанка до Ела. Актерот објасни дека Ела само истурила млеко и сенф на неговиот кревет по расправијата.

За потсетување, семејната драма започна уште во 2021 година кога Грифид побара развод од сопругата по 14 години брак. Потоа следеше тежок развод и битка за старателство над Ела и нејзината помлада сестра Елси.

Scroll to Top