Анџелина Џоли и ќерка ѝ Шајло откачија на концерт на Манескин во Рим

Анџелина Џоли и нејзината ќерка Шајло Џоли-Пит викендов го поминаа дружејќи се на концертот на евровизиските победници Манескин во римскиот „Циркус Максимус“ каде според организаторите се собрале 70.000 луѓе.

Шајло и нејзината мајка одлично се забавуваа со хитовите на атрактивниот Демијан Дејвид. Шило, се чини, добро ја познава работата на Манескин, бидејќи на многу фотографии изгледа како и таа самата да пее заедно со нив, додека нејзината мајка задоволно се смешка и плеска со рацете.

Анџелина пристигна во Италија на снимањето на филмот „Без крв“, чиј режисер, сценарист и продуцент е Џоли. Сценариото е работено според истоимената книга на италијанскиот писател Алесандро Бариќ, а главните улоги ги толкуваат Селма Хајек и Демијан Бичир.

Менескин ја започнува првата светска турнеја, кој одлично ја искористи победата на европскиот музички натпревар и стана широко популарен.

Шајло неодамна ги покажа своите танцувачки способности во видео од студио за танцување во Лос Анџелес, а често се појавува со Анџелина на црвените килими.