Ар Кели e осуден за секс-трговија и злоупотреба на малолетнички

By

Американскиот аренби-музичар Ар Кели, познат по песната I Believe I Can Fly, денеска беше прогласен за виновен за изнудување, секс-трговија и злоупотреба на малолетнички. Неколкумина што го тужеа пејачот за време на судењето детаљно сведочеа за тоа како тој ги подложил на изопачени и садистички каприци кога тие биле малолетни лица.

Тој, инаку, со години ја избегнуваше кривичната одговорност за многуте наводи за недолично однесување кон младите девојки и деца.

Поротата, составена од седум мажи и пет жени, како што јавуваат западните медиуми, го прогласи Ар Кели за виновен по два дена разгледување на случајот. Обвиненијата беа засновани на аргументи дека менаџерите и помошниците му помогнале на пејачот „да ги запознае девојките и да ги држи послушни и тивки“, што се претворило во криминално дејство.

 

Ќе ви се допадне

AnimeFreak: Tenamonya Voyagers anime episode 4 online free at https://animefreak.ws sites like animefreak

Watch anime online for free at AnimeTV demon slayer anime tv

Fire Emblem (https://twistmoe.net/m/mqNV) Episode 2

Website https://animekisa.in: Watch Double Circle animekisa Episode 6 anime sites

Credly: https://www.credly.com/users/gogoanimebe/badges

Drive google: https://drive.google.com/file/d/1vLeW50p_4apsyQb5-FiZB8jcR8s0cgDB/