Ар Кели пак на суд, сега за детска порнографија, откако беше осуден за сексуална трговија

By

Пејачот Ар Кели повторно се најде на суд поради детска порнографија, при што обвинителите тврдат дека музичарот и осудениот сексуален престапник има скриена страна што јавноста никогаш не ја видела.

dobivaj vesti na viber

Пејачот Роберт Силвестер Кели минатата година беше осуден на 30 години затвор, откако беше осуден за сексуална трговија и рекет.

Тој сега повторно е на суд поради обвиненијата за детска порнографија и опструкција и се соочува со 13 обвиненија, вклучувајќи создавање и примање детска порнографија, попречување на правдата и повикување малолетник за сексуална активност.

Кели (55) претходно се соочи со слично судење во 2008 година и беше обвинет дека се обидел да го намести исходот од судењето со поткуп на сведоци. Потоа беше ослободен од обвиненијата. Сепак, обвинителите во воведниот збор изјавија дека на судењето ќе биде прикажано едно видео кое беше во фокусот на 2008 година.

Анонимната жена, која се вика Џејн, ќе сведочи дека се појавила на наводната секс-снимка со Кели кога таа имала 13 или 14 години, а тој 31. Во 2008 година Кели и Џејн негираа дека се луѓето во предметното видео. Џејн претходно не сведочеше. Обвинителите тврдеа дека Кели снимил четири одделни видеа со Џејн и дека сегментите ќе бидат прикажани на поротата.

Во својата воведна изјава, бранителот на Кели, Џенифер Бонжан, го потсети судот дека тој заслужува правично судење.

 
Ќе ви се допадне