Аријана Гранде и Кели Кларксон објавија божикна песна два месеца пред празниците

By

Американските ѕвезди Аријана Гранде и Кели Кларксон снимија божикна песна два месеца пред празниците. Дуетот Santa Can’t You Hear Me е дел од празничниот албум на Кели, When Christmas Comes Around, кој ќе го промовира следниот месец.

dobivaj vesti na viber

Иако до крајот на годината има уште речиси два месеца, во Америка веќе почна празничната еуфорија, па минатиот викенд беше најавено и 6. продолжение на хит филмот „Сам дома“.

Ќе ви се допадне

tải game go88

sunwin game bài ma cao sunwin mới nhất không rút được tiền sunwin